Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pátek 26.5.2017
2017

Květnové číslo Vysokomýtského zpravodaje on-line

Email Tisk PDF

Vydání / 2017
28.04.2017

 

VZ 5 2017 obálkaNa obálce zpravodaje naleznou čtenáři pozvánky k největším tradičním akcím, které jsou s tímto měsícem již neodmyslitelně spojeny. Jsou jimi přehlídka dětských dechových hudeb Čermákovo Vysoké Mýto a Noc v galerii. Pozvánku k rozhovoru měsíce přijala ředitelka Výchovného ústavu Soňa Křížová. Na otázky redakce uvnitř zpravodaje odpovídal také starosta města František Jiraský a vedoucí Muzea českého karosářství Jiří Nygrýn. Nechybí ani pravidelné rubriky jako je  Vitrinka a Z cyklu... Sovětská armáda ve Vysokém Mýtě, dále pak aktuální informace z Městského úřadu. Své akce i úspěchy v závěru Vysokomýtského zpravodaje prezentují vysokomýtské kulturní, sportovní a církevní organizace a školy. Přehledný kalendář akcí Vysokomýtský zpravodaj uzavírá. 

 

pdfElektronická verze zpravodaje2.73 MB

Celý článek...
 

Duben 2017

Email Tisk PDF

Vydání / 2017
31.03.2017

Obalka VZ 4 2017Hned v úvodu naleznou čtenáři upoutávku na Jarní kujebácký jarmark. Pozvánku k rozhovoru měsíce přijala dlouholetá kronikářka města paní Alena Korálová, která tuto činnost v prosinci loňského roku ukončila. Výroční ceny města za rok 2016 byly předány - pod touto lištou se skrývá představení všech laureátů, kterým bylo v březnu letošního roku předáno ocenění. Následují aktuální informace z Městského úřadu a mnoho zajímavostí z kulturního, sportovního, církevního i školského prostředí. Přehledný kalendář akcí Vysokomýtský zpravodaj uzavírá. 

 

pdfElektronická verze zpravodaje2.06 MB

Celý článek...
 

Březen 2017

Email Tisk PDF

Vydání / 2017
28.02.2017

 

ObalkaPrvní jarní číslo v tomto roce přináší na svých stránkách rozhovor s ředitelem Vyšší odborné školy stavební a Střední školy stavební Vysoké Mýto Pavlem Vackem. Rubrika Vitrinka nese název Zájem vysokomýtských o umění dokládají historické prameny už v 15. století. Z cyklu… Sovětská  armáda ve Vysokém Mýtě přibližuje tentokrát Vysoké Mýto v prvních dnech okupace. Slavnostní večer u příležitosti udělování Výročních cen města se nezadržitelně blíží, proto i Vysokomýtský zpravodaj nabízí na svých stránkách přehled všech nominovaných. Následují aktuální informace z Městského úřadu a z kulturních, sportovních a církevních institucí a škol. Přehledný kalendář akcí na str. 68 Vysokomýtský zpravodaj uzavírá.

 

pdfElektronická verze zpravodaje2.05 MB

Celý článek...
 

Únor 2017

Email Tisk PDF

Vydání / 2017
31.01.2017

Obalka 2 2017Ve druhém čísle Vysokomýtského zpravodaje v tomto roce položila redakce v rozhovoru měsíce otázky starostovi Františkovi Jiraskému. Rubrika Vitrinka nese název Street art i malování v plenéru, nová rubrika Z cyklu.... Sovětská armáda ve Vysokém Mýtě přináší čtenářům vzpomínku na příchod okupačních armád. Následují aktuální informace z Městského úřadu a pozvánky na kulturní, společenské a sportovní akce pořádané vysokomýtskými organizacemi.

 

pdfElektronická verze zpravodaje1.49 MB

 

Celý článek...
 

Leden 2017

Email Tisk PDF

Vydání / 2017
30.12.2016

ObalkaPrvní číslo Vysokomýtského zpravodaje nabízí čtenářům hned ve svém úvodu novoroční přání starosty města Františka Jiraského. Následuje rozhovor měsíce, ve kterém redakce položila otázky zástupcům vysokomýtských církví. Pravidelná rubrika Vitrinka bude po celý rok patřit zajímavostem a akcím Městské galerie, jejíž celoroční program je zároveň oslavou 60 let od jejího založení. Zcela novou rubriku, která je ukryta pod lištou s názvem Sovětská armáda ve Vysokém Mýtě, připravilo pro Vysokomýtský zpravodaj Regionální muzeum. Na straně číslo 9 naleznou čtenáři kompletní přehled kulturních, sportovních a jiných akcí, které se budou ve Vysokém Mýtě konat v roce 2017. Nezbytnou součástí prvního čísla Vysokomýtského zpravodaje je i formulář Nominace na udělení výroční ceny města Vysokého Mýta. Čtenáři se samozřejmě dozvědí i mnoho aktualit a zajímavostí z Městského úřadu, kulturních, sportovních a církevních institucí a škol. Přehledný kalendář akcí Vysokomýtský zpravodaj uzavírá.

 

pdfElektronická verze zpravodaje2.33 MB

Celý článek...