Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 25.4.2024
2020

Prosinec 2020

Email Tisk PDF

Vydání / 2020
30.11.2020

 

VYSOKOMYTSKY ZPRAVODAJ 2020-12 titulProsincové číslo zpravodaje v sobě odráží adventní čas a blížící se Vánoce. S ohledem na současnou společenskou situaci se nemůže uskutečnit většina kulturních, společenských ani sportovních akcí. Redakce zpravodaje proto připravila celou řadu vánočních a novoročních poselství, která k této době patří a obohatí tak poslední vydání tohoto roku. Samozřejmě nechybí ani stálé rubriky. V rozhovoru měsíce představuje ředitel Záchranné zdravotnické služby Pardubického kraje Igor Paar novou základnu. Vitrínka povypráví o kamenosochařské tradici rodiny Srbových a Vysokomýtský uličník uzavře povídání o vývoji názvů ulic. Následují informace z městského úřadu, společnosti Vysokomýtská kulturní o.p.s., regionálního muzea, škol, církví a dalších vysokomýtských institucí.

 

pdfElektronická verze zpravodaje16.17 MB

Celý článek...
 

Listopad 2020

Email Tisk PDF

Vydání / 2020
29.10.2020

 

titulka 11 2020Předposlední letošní číslo Vysokomýtského zpravodaje zve své čtenáře, i přes veškerou vážnost současné situace, ke čtení pozitivních zpráv. Rozhovor měsíce představuje spolek Dobroběh a jeho snahu pomáhat sportem tam, kde je potřeba. Městský úřad informuje o dokončení rekonstrukce divadelního a sálu, ale také o tom, že na jaře se u zvonice budeme těšit barevnou záplavou květů. Městská galerie Vysoké Mýto zpřístupnila svou uměleckou sbírku na internetu, regionální muzeum ukazuje nové muzejní přírůstky, a i vysokomýtské gymnázium hlásí novinku. To vše a mnohé další se můžete dočíst v aktuálním čísle, které uzavírá ohlédnutí za nedávnou akcí ZUŠ Open, při které se hudba proměnila v lék a pohladila lidské duše.

 

pdfElektronická verze zpravodaje13.47 MB

 

Celý článek...
 

Říjen 2020

Email Tisk PDF

Vydání / 2020
25.09.2020

 

titulka VMZ 10 2020V úvodu dalšího vydání zpravodaje čtenáři naleznou rozhovor s ředitelkami vysokomýtských základních škol nejen o začátku nového školního roku. Ani tentokrát nechybí pravidelná rubriky, Vitrínka povypraví o dlouholeté tradici sklenářství U Ševčíků a Vysokomýtský uličník odhalí tajemství značení ulic Choceňského předměstí. Samozřejmostí jsou i aktuální informace z městského úřadu, například se dočtete o tom, že se chystají velké změny v odpadovém hospodářství. Následují informace a pozvánky kulturních i sportovních institucí a škol, jejichž souhrnný kalendář periodikum uzavírá.

 

pdfElektronická verze zpravodaje17.12 MB

Celý článek...
 

Září 2020

Email Tisk PDF

Vydání / 2020
25.08.2020

 

titul VMZ 9 2020Aktuální číslo Vysokomýtského zpravodaje se z velké čísti věnuje Městským slavnostem, které se v letošním roce konají společně s festivalem Sodomkovo Vysoké Mýto. Nejen o festivalu si v rozhovoru měsíce povídala šéfredaktorka Dagmar Sabolčiková s ředitelem regionálního muzea Jiřím Junkem. Stálá rubrika Vitrínka, představí Karla Kostku, který před téměř 30 lety založil v našem městě Střední školu podnikání a Vysokomýtský uličník odhalí vývoj názvů ulic na Pražském předměstí. Následují pravidelné rubriky a informace z městského úřadu pozvánky na kulturní, společenské i sportovní akce vysokomýtských organizací a škol. Na samém konci periodika čtenáři již tradičně naleznou přehledný kalendář akcí. 

 

pdfElektronická verze zpravodaje13.88 MB

Celý článek...
 

Červenec - srpen 2020

Email Tisk PDF

Vydání / 2020
25.06.2020

 

titul 7-8 2020Obálka letního dvojčísla je věnována pozvánce na již tradiční festival Týden hudby, koncerty a akce v Amfiteátru M-klubu a zároveň ohlédnutí za dětským dnem a pozvánkou na celé léto probíhající výstavu Orbis Pictus Play v Městské galerii. Rozhovor měsíce vedla Dagmar Sabolčiková s profesorem Josefem Hynkem, který byl znovuzvolen děkanem fakulty informatiky univerzity v Hradci Králové. Stálá rubrika Vitrínka ohlížející se za 30 lety svobodného podnikání ve Vysokém Mýtě představí Knihařství Romany Pilnáčkové. Uličník odhalí, kterým ulicím se říkalo Na Blátě a Na Pohřebě. Následují důležité informace z Městského úřadu a řada pozvánek na akce pořádané městem Vysoké Mýto a společností VYSOKOMÝTSKÁ KULTURNÍ, o. p. s. v letním Amfiteátru. Samozřejmě nechybí ani příspěvky a pozvánky vysokomýtských škol, církví a dalších kulturních a sportovních institucí. Pozváním k návštěvě Tyršovy veřejné plovárny a přehledným kalendářem akcí se Vysokomýtský zpravodaj uzavírá.

 

pdfElektronická verze zpravodaje19.81 MB

Celý článek...
 

Červen 2020

Email Tisk PDF

Vydání / 2020
29.05.2020

 

titul 6 2020Titulní strana obálky červnového zpravodaje odkazuje na den dětí, který se každoročně slaví 1. června. Druhá strana obálky zve čtenáře k návštěvě akce Noc kostelů, která se bude konat 12. června. Aktuální číslo zpravodaje vychází v duchu vyjádření díků těm, kteří tu pro nás v uplynulých měsících byli na pomoc. Poděkování zaslouží zdravotníci, pracovníci v sociálních službách, prodavači a prodavačky a všichni další, kteří se rozhodli jakkoliv pomoci. K rozhovoru měsíce přijali pozvání lékaři z vysokomýtských ordinací. Rubrika Vitrínka se vydala za podnikáním do Zahradnictví Šnakov. Předměstské třídy vůdců a hrdinů jsou tématem stálé rubriky Vysokomýtský uličník. Následují aktuální informace z Městského úřadu a pozvánky na kulturní, sportovní a společenské akce a informace z místních škol, církví a jiných institucí. Kalendář akcí Vysokomýtský zpravodaj uzavírá.

 

pdfElektronická verze zpravodaje22.05 MB

Celý článek...
 

Květen 2020

Email Tisk PDF

Vydání / 2020
29.04.2020

obálka VZ 5 2020Nové číslo zpravodaje k vám přichází v pestrých duhových barvách. Duha jako symbol naděje, že se naše země uzdraví, provází celé periodikum. Z důvodu stále trvajícího nouzového stavu a dalších opatření nejsou ve zpravodaji uvedeny pozvánky na kulturní, společenské, církevní, sportovní ani jiné akce. Místo nich však obsahuje mnohem více rozhovorů a článků. Čtenáři se mohou těšit na rozhovor měsíce s řediteli středních škol o jejich pomoci zdravotníkům, Vitrinka představí 30 let svobodného podnikání firmy Nopek a uličník zavzpomíná na proměny názvu srdce města. Tradičně navazují důležité informace z městského úřadu a další oblíbené rubriky - společnosti Vysokomýtská kulturní, o.p.s., regionálního muzea, škol a další.

 

pdfElektronická verze zpravodaje4.21 MB

Celý článek...
 

Duben 2020

Email Tisk PDF

Vydání / 2020
30.03.2020

VZ 4 2020 titulkaNové číslo zpravodaje je trochu jiné, jeho jádro tvoří pravidelné rubriky a zprávy o dění ve městě. Čtenáři se tak mohou těšit na rozhovor měsíce s představiteli vysokomýtských křesťanských církví o nadcházejících Velikonocích, Vitrínka přestaví podnikání úspěšné Mikroelektroniky, uličník zase prozradí, kde býval ve městě tichý kout. Nechybí ani důležité informace z městského úřadu, aktuality z Vysokomýtské kulturní a Regionálního muzea, zprávy ze školství a další zajímavé články. Na straně 22 najdete také důležité kontakty pro získání informací o aktuálním kulturním dění.

Vládní opatření spojená s nouzovým stavem v zemi se dotkla i nového čísla Vysokomýtského zpravodaje. Periodikum vychází jako měsíčník a během jeho příprav se udála velká spousta změn, které nás vedly k rozhodnutí vyjmout těsně před tiskem všechny pozvánky na dubnové kulturní, společenské, církevní i sportovní akce. 

 

pdfElektronická verze zpravodaje4.65 MB

Celý článek...
 

Březen 2020

Email Tisk PDF

Vydání / 2020
24.02.2020

obalka vmz 3 2020Nové číslo zpravodaje zve hned ve svém úvodu na slavnostní večer 12. března, kdy se budou v Šemberově divadle udílet výroční Ceny města Vysokého Mýta. O 150. výročí vysokomýtského Sokola a zároveň 60. výročí sportovní gymnastiky si redakce v rozhovoru měsíce povídala s Ivetou Macháčkovou, starostkou tělovýchovného spolku. Vitrínka, která v letošním roce představuje 30 let svobodného podnikání ve městě, prezentuje místní slévárnu. Vysokomýtský uličník pak odhalí názvosloví ulic v okolí kostela sv. Vavřince. Informacím z městského úřadu dominuje přehled nominovaných na výroční ceny, po nich následují pozvánky na nejrůznější akce Vysokomýtské kulturní, o. p. s., na které navazují aktuální informace školských, kulturních, sportovních i církevních institucí. Přehledný kalendář akcí na stránkách 35-36 periodikum uzavírá.

 

pdfElektronická verze zpravodaje3.64 MB

 

 

Celý článek...
 

Únor 2020

Email Tisk PDF

Vydání / 2020
30.01.2020

 

titulka VZ 2 2020Ve druhém čísle zpravodaje v tomto roce přijal pozvání k rozhovoru měsíce archeolog Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě, který se rozpovídal o právě probíhajícím výzkumu v lokalitě za pivovarem. Vitrínka představuje nové téma 30 let svobodného podnikání v našem městě a Vysokomýtský uličník prozradí, v jaké ulici bývaly masné krámy. Následují zajímavé informace z městského úřadu, které představejí aktuální dění ve městě, a pozvánky na kulturní, společenské a sportovní akce pořádané četnými vysokomýtskými organizacemi. Přehledný kalendář těchto akcí čtenáři naleznou na posledních stránkách periodika.

 

pdfElektronická verze zpravodaje2.71 MB

 

 

Celý článek...
 

Leden 2020

Email Tisk PDF

Vydání / 2020
28.12.2019

 

obálka VZ 1 2020Úvod lednového čísla je věnován novoročnímu slovu starosty města Františka Jiraského. Následuje rozhovor měsíce, ve kterém redakce vyzpovídala Jitku Jiskrovou, ředitelku technické školy, která v letošním roce slaví 70 let. Pravidelná rubrika Vitrínka bude po celý rok patřit tématu 30 let svobodného podnikání a zcela novou rubriku připravilo regionální muzeum. Nese název Vysokomýtský uličník a dozvíme se v ní, proč nesou ulice ve městě takové jméno. Ucelený přehled akcí ve Vysokém Mýtě v roce 2020 čtenáři naleznou na dvoustránce v úvodu informací z městského úřadu. Následují tradiční pozvánky na kulturní a sportovní akce, zajímavosti z oblasti školství, církví a okolí. Přehledný kalendář akcí Vysokomýtský zpravodaj uzavírá.

 

 

pdfElektronická verze zpravodaje2.63 MB

 

Celý článek...