Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 25.4.2024
2018

Prosinec 2018

Email Tisk PDF

Vydání / 2018
30.11.2018

Obalka vz 12 2018Prosincové vydání je téměř v plném rozsahu věnováno adventním a vánočním akcím, které město Vysoké Mýto a kulturní, sportovní, školské a církevní instituce v průběhu celého svátečního měsíce pořádají. K rozhovoru měsíce pozvala redakce Filipa Janoucha, autora úspěšné operety I ty Kujebáku! Rubrika Vitrinka přinášela čtenářům různé události spojené s číslem 8 na konci letopočtu, svůj cyklus zakončuje zajímavým příspěvkem Jak by pod zákonem GDPR dopadl Kosmas, aneb jak se směje místní kronika… Na dalších 13 stranách periodika naleznou čtenáři aktuální informace z městského úřadu a kalendář akcí Vysokomýtský zpravodaj na straně 60 uzavírá. V roce 2019 se budeme společně setkávat již na plnobarevných stránkách a v novém moderním formátu. 

 

pdfElektronická verze zpravodaje4.02 MB

Celý článek...
 

Listopad 2018

Email Tisk PDF

Vydání / 2018
31.10.2018

 

Obalka vz 11 2018K rozhovoru měsíce v aktuálním čísle Vysokomýtského zpravodaje redakce pozvala generálního ředitele firmy Iveco Czech Republic, a. s. Jiřího Vaňka,  aby si společně připomněli významné 90. výročí od vyrobení prvního autobusu ve Vysokém Mýtě. Pravidelná rubrika Vitrinka mapuje období let 1998 - 2007 v tehdejší firmě Karosa a její součástí je i medailonek konstruktéra Petra Stříteského. Rubrika Za svitu loučí obohacuje periodikum Mikulášskou fratérkou a na straně 10 se čtenáři mohou informovat o připravovaných adventních, vánočních a novoročních akcích, které město Vysoké Mýto v měsíci prosinci připravuje. Následují novinky z Městského úřadu a zajímavé informace a pozvánky dalších vysokomýtských institucí. 

 

pdfElektronická verze Zpravodaje3.38 MB

Celý článek...
 

Říjen 2018

Email Tisk PDF

Vydání / 2018
25.09.2018

Obalka 10 2018V říjnu oslavíme 100. výročí vzniku Československé republiky, tomuto tématu se hned v úvodu zpravodaje v rozhovoru měsíce věnuje i ředitel vysokomýtského muzea Jiří Junek. V pravidelné rubrice Vitrince vzpomíná Bohuslav Fencl na odchod sovětských vojsk a období let 1988 - 1997. Následují pozvánky na oslavy 100. výročí, slavnostní koncert a tradiční Večer světel, poté aktuální informace z Městského úřadu a vysokomýtských kulturních, sportovních institucí a škol. Souhrnný kalendář akcí uzavírá zpravodaj na straně 60.

 

pdfElektronická verze zpravodaje7.04 MB

 

Celý článek...
 

Září 2018

Email Tisk PDF

Vydání / 2018
31.08.2018

 

Obalka vz 9 2018Zářijové číslo Vysokomýtského zpravodaje je doslova nabité akcemi a událostmi, které bezprostředně souvisí s nástupem žáků do škol a již tradičními Městskými slavnostmi, součástí kterých je mnoho doprovodných programů. V rozhovoru měsíce jsme pěti stejnými otázkami oslovili nejvyšší zástupce třech vysokomýtských škol. Rubrika Vitrinka se navrací k období 1978 – 1989 a má název Dětí jako smetí, ale tříd málo… Díl osmý rubriky Za svitu loučí vypráví čtenářům o stradouňském pokladu. Následují aktuální informace z Městského úřadu, podrobný program Městských slavností i zajímavosti k plánovanému setkání tanečníků tančících Českou besedu. Své pozvánky připojují i místní kulturní a sportovní organizace a zajímavosti přicházejí také z vysokomýtských škol. Kalendář akcí Vysokomýtský zpravodaj na straně 60 uzavírá.

 

pdfElektronická verze zpravodaje2.98 MB

Celý článek...
 

Červenec - srpen 2018

Email Tisk PDF

Vydání / 2018
28.06.2018

 

obálka 7-8/2018Pozvání redakce k rozhovoru přijal Vojtěch Sedláček, dramaturg a vedoucí M-klubu, se kterým jsme si povídali o blížícím se výročí deseti let úspěšného fungování Klubové scény ve Vysokém Mýtě. Pravidelná rubrika Vitrinka Jiřího Nygrýna nese název Na Palachův pohřeb pěšky z Vysokého Mýta, šestý díl rubriky Za svitu loučí Soni Krátké se nazývá Leonardova jeskyně. Na stránkách 9 - 12 naleznou čtenáři pozvánky na městské akce, které se konají v období prázdnin, včetně upoutávky na tradiční Městské slavnosti počátkem září. Informace o trasách cyklobusů, které projíždějí Českomoravským pomezím a Podorlickem, lze přečíst na str. 19. Následují aktuální informace z Městského úřadu, vysokomýtských kulturních, sportovních a církevních institucí a škol. 

 

pdfElektronická verze zpravodaje4.97 MB

 

Celý článek...
 

Červen 2018

Email Tisk PDF

Vydání / 2018
31.05.2018

 

Obalka Vz 6 2018Druhá strana periodika je zároveň pozvánkou na akci tohoto měsíce - Sodomkovo Vysoké Mýto. K rozhovoru přijala pozvání primářka dialyzačního střediska ve Vysokém Mýtě Lucie Zachařová. V novém čísle čtenáři dále naleznou pravidelné rubriky jako je Vitrinka, jejíž příspěvek nese název S muži byl problém již v šedesátých letech, nechtěli cvičit spartakiádu a rubrika Za svitu loučí, jejíž šestý díl zavede čtenáře do nedaleké Luže. Následují aktuální informace z Městského úřadu a pozvánky na kulturní, sportovní a společenské akce a informace z místních škol, církví a jiných institucí. Kalendář akcí Vysokomýtský zpravodaj uzavírá.

 

pdfElektronická verze zpravodaje2.07 MB

Celý článek...
 

Květen 2018

Email Tisk PDF

Vydání / 2018
2.05.2018

 

Obalka 5 2018Druhá strana obálky zve příznivce dechové hudby na tradiční festival Čermákovo Vysoké Mýto, jehož program si čtenáři mohou podrobně nastudovat na str. 9. K rozhovoru měsíce přijal pozvání jubilant a čerstvý držitel Ceny starosty města malíř Jindřich Šmégr. Pravidelná rubrika Za svitu loučí se věnuje Knířovskému kostelíku, Vitrinka nese název (Ne)vinný Sodomka, dopisy Husákovi a soud ve vlastním hotelu. Následují zprávy z Městského úřadu a aktuality a pozvánky  z kulturních, sportovních, školských a církevních institucí. Přehledný kalendář akcí Vysokomýtský zpravodaj uzavírá.

 

pdfElektronická verze zpravodaje2.89 MB

Celý článek...
 

Duben 2018

Email Tisk PDF

Vydání / 2018
29.03.2018

 

Obalka 4 2018Čtvrté číslo periodika zve hned na své druhé straně k návštěvě Dne Země, jehož podrobný program naleznou čtenáři na str. 9. Pozvánku k rozhovoru měsíce přijal městský architekt Milan Košař, držitel ceny starosty, kterou převzal při příležitosti slavnostního udílení Výročních cen města Vysokého Mýta. Spravedlivý mezi národy byl trestán za války i po ní je název rubriky Vitrinka na str. 8. Následuje pravidelný cyklus Za svitu loučí, přehled držitelů Výročních cen města Vysokého Mýta za rok 2017 a aktuální informace z Městského úřadu. Bibliobox - nový pomocník v Městské knihovně je představen na str. 27. Druhá polovina Vysokomýtského zpravodaje je věnována pozvánkám a zajímavostem vysokomýtských kulturních, sportovních a církevních institucí a škol. 

 

pdfElektronická verze zpravodaje2.12 MB

Celý článek...
 

Březen 2018

Email Tisk PDF

Vydání / 2018
28.02.2018

Obalka 3 2018Obálka třetího čísla je věnována pozvánkám na dvě nejvýznamnější akce v tomto měsíci. Těmi jsou Slavnostní večer u příležitosti předávání Výročních cen města Vysokého Mýta za rok 2017 a znovuotevření Krytého bazénu po rekonstrukci. Další významnou událostí, která k počátku jara ve Vysokém Mýtě již tradičně patří, je Jarní kujebácký jarmark, jehož program je uveden na straně 9. Pozvánku k rozhovoru přijal vedoucí Krytého bazénu pan Jiří Kovařík. Rubrika Vitrinka nese název S Jiřím Muzikantem nejen o rybách, koňaku a dobrém kádrovém posudku. Seznam všech nominovaných na udělení výroční ceny za rok 2017 naleznou čtenáři na straně 10. Následují aktuální informace z Městského úřadu, kulturních, sportovních, školských a církevních institucí. V závěru Vysokomýtského zpravodaje naleznou čtenáři přehlednou nabídku služeb vysokomýtského krytého bazénu včetně ceníku a otevírací doby. Kalendář akcí na straně 60 Vysokomýtský zpravodaj uzavírá.

 

pdfElektronická verze zpravodaje2.58 MB

Celý článek...
 

Únor 2018

Email Tisk PDF

Vydání / 2018
31.01.2018

Obalka copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copyV úvodní části druhého čísla přijala pozvání k rozhovoru měsíce vedoucí odboru živnostenského úřadu Blanka Unčovská. Rubrika Vitrinka nese název Na prozatímní (nyní Šemberovo) divadlo přispěl i biograf. Následuje příspěvek Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě z cyklu Za svitu loučí.... Na straně 7 se čtenáři mohou blíže seznámit s autorem fotogragrafií, se kterými se budou v průběhu roku setkávat na obálkách Vysokomýtského zpravodaje, panem Jaroslavem Cinybulkem. Následují informace z Městského úřadu, které přináší aktuality z dění v našem  městě jako například blížící se otevření Krytého plaveckého bazénu nebo zprávu o činnosti Městské policie za rok 2017. Druhá polovina periodika je již tradičně věnována sdělením a pozvánkám vysokomýtských kulturních, sportovních, školských a církevních institucí. Kalendář akcí jako tradičně Vysokomýtský zpravodaj uzavírá.

 

pdfElektronická verze zpravodaje2.26 MB

Celý článek...
 

Leden 2018

Email Tisk PDF

Vydání / 2018
28.12.2017

Obalka VZ1 2018Úvod lednového čísla je venován novoročnímu přání starosty města Františka Jiraského, pozvánku k rozhovoru měsíce přijal Ladislav Popelka, předseda futsalového klubu Nejzbach Vysoké Mýto. Pravidelná rubrika Vitrinka ponese v nadcházejícím roce podnázev Osmičky jako naděje, obava i budoucnost - tak ve Vysokém Mýtě. Následuje přehled kulturních, sportovních a jiných akcí v roce 2018, aktuální informace z Městského úřadu a pozvánky kulturních a sportovních organizací, vysokomýtských škol a církví. Na obálkách Vysokomýtského zpravodaje se čtenáři budou setkávat s fotografiemi Jaroslava Cinybulka z cyklu Mýto ve všedním.

 

pdfElektronická verze zpravodaje1.86 MB

 

 

Celý článek...